פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

חומרים תרמופלסטים >> פוליבוטילן טרפטלט - PBT

פוליבוטילן טרפטלט - PBT
PBTפוליבוטילן טרפטלט משתייך אל קבוצת הפולימרים התרמופלסטיים, מתאפיין בגבישיות ומשמו משתמע שהוא סוג של פוליאסתר, הוא מיוצר על ידי תהליך קטליזה של דחיסה בחום של דימתיל טרפטלט ובוטאן דיאול. הפוליבוטילן טרפטלט מצטיין בתכונות מכניות טובות, ספיגת לחות נמוכה ויחד עם זאת עמידות כימית ברוב הממסים.
התכונות בהם התפרסמה יכולתו של הפוליבוטילן טרפטלט הם עמידותו הכימית והתכונות המכניות הטובות הוא עמיד בפני מים, חומצות ובסיסים חלשות, קטונים אלכוהולים, גליקול, אתר, הידרוקרבון ועוד בטמפרטורת החדר. ניתן להשתמש בו גם בטמפרטורות מעל ל - 60 מעלות להעברת שמנים וחומרים קלים, הוא שמנוני במידת מה דבר ההופך אותו לעמיד בפני מים. מבנה ה - PBT זהה למבנה ה -PET מלבד ההבדל שהוא מתאפין בקבוצת בוטיל ארוכה יותר, פוליבוטילן טרפטלט בעל חוזק מתיחה גבוהה ובנוסף גם בעל עמידות מימדית טובה מאוד, אם זאת בעל נתוני זחילה טובים ועמיד בפני טמפרטורות גבוהות, ניתן להעלות את הטמפרטורה בעזרת הוספת מלאנים לדוגמא זכוכית. בזכות הבליעה הנמוכה שלו למים פוליבוטילן טרפטלט הינו בעל יציבות טובה מאוד בתנאי סביבה ובעל תכונות חשמליות טובות מאוד כתוצאה מתכונה זו. הפוליבוטילן טרפטלט מתאים לשימושים בהם יש צורך בסטריליזציה כמו האתילן אוקסיד אך הבעיתיות שלו שהוא אינו עומד  בסטריליזציה בקיטור הכוונה בטמפרטורות גבוהות במיוחד.

סוגי שימושים
חלקים ברכב למערכות השמן, המפלג, מערכת הזרקת הדלק, חלקי פלסטיק אחרים, חיפויי מנועים קופסאות נתיכים, חלקים למערכות השקיה, חלקים בכלי מטבח, חלקי מכשירי אלקטרטניקה…..
נתונים נוספים

טמפרטורת עיבוד 204-274
צפיפות 1.00-1.30
התארכות מתיחה בכניעה 3.2-5.6
התארכות מתיחה בשבר 2.8-8.4
התארכות בשבר 1.0-50.0
מודול מתיחה 1.4-8.4
מודול אלסטיות 1.8-3.1
הולכת חום 0.17-0.23
התפשטות בחום 2.0-10.1
קבוע דיאלקטרי 3.1-3.4
פקטור דיסיפציה 1 MHz 0.008-0.009
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש