פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

חומרים תרמופלסטים >> פוליקרבונט - PC

פוליקרבונט - PC
/פוליקרבונט משתייך אל קבוצת החומרים התרמופלסטים, הוא נמנה עם קבוצת החומרים המשמשים ליישומים הנדסיים ותופס חלק חשוב מאוד בעולם הסובב אותנו. שרף הפוליקרבונט מכיל בשלד המבנה קבוצות קרבונט שמתקשרות עם קבוצות דיהידריק פנול. הפוליקרבונט נוצר מביס-פנול עם פוסגון או קבוצות דיהידריק פנול אחרות. 
פוליקרבונט מתאפיין בשקיפותו הגבוהה ובנקיון, מכאן הוא משמש מרכיב מרכזי ביישוימים אופטיים רבים כתחליף לזכוכית. בנוסף על שימושיו הרבים כחומר נקי בפני עצמו הוא חומר רב צדדי המשמש מרכיב חשוב בתערובות עם אי.בי.אס ופוליאסתר. ניתן להוסיף לפוליקרבונט תוספים וציפויים המשפרים את תכונותיו כמו ייציבות תרמית טובה ומודול גבוהה. הפוליקרבונט מציע שילוב תכונות ייחודי הנותן חומר בעל דרגת נקיות גבוהה ביותר יחד עם אימפקט גבוהה למתיחה. בנוסף על כך, הוא נחשב לחומר יציב ועמיד בפני דליקות וחום. פוליקרבונט משמש לישומים בתחום הרפואה עקב הכמות הקטנה של מונומר וקטליסטים שבתוכו, הוא אינו רעיל וניתן להשתמש במוצרים רפואיים המוחדרים אל תוך גוף האדם.
לפוליקרבונט הגנה מוגבלת ביותר בפני חומרים כימיים וממסים, כאשר הוא בא במגע עם חומרים אלה הוא מאבד את שקיפותו ומתחיל להיסדק לאורכו.

סוגי שימושים
בקבוקי שתייה, בקבוקים למתקני מים מנרלים, קנקנים, חלונות, לוחות הפרדה שקופים, עדשות למשקפיים מצלמות, חפויי מנורות, חלקי מטוסים, זיווד מכשירי חשמל ואלקטרוניקה..…
נתונים נוספים

טמפרטורת עיבוד 260-302
צפיפות 1.13-1.29
התארכות מתיחה בכניעה 5.9-6.7
התארכות מתיחה בשבר 5.2-7.7
התארכות בשבר 97.0-136.0
מודול מתיחה 2.2-2.5
מודול אלסטיות 2.2-2.5
הולכת חום 0.19-0.23
התפשטות בחום 5.2-7.0
קבוע דיאלקטרי 2.7-3.2
פקטור דיסיפציה 1 MHz 0.009-0.010
ספיגת מים 0.1-0.3
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש