פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

חומרים תרמופלסטים >> טפלון - PTFE

טפלון - PTFE
PTFEטפלון משתייך אל משפחת החומרים התרמופלסטיים, הינו פולימר גבישי מאוד הנוצר בתהליך פילמור של רדיקל חופשי מטטרהפלואורואתילן. המבנה שמתקבל הוא מבנה מולקולרי ישר של שרשרת קרבון ושני אטומי פלואור. הטפלון מצטיין בעמידות כימית טובה, טמפרטורת התכה גבוהה, מקדם חיכוך נמוך ועמידות בולטת במיוחד בפני התלקחות ובערה. בדרך כלל משמש ליישומים בהם דרוש טווח שימוש ארוך ותנאי סביבה קיצוניים.
ניתן לשפר את תכונותיו על ידי הוספת והכנסת תוספים ומלאנים. הטפלון לא מצטיין במאמץ מתיחה גבוהה לאומת חומרים פלסטיים הנדסיים אולם למרות זאת, הוא בעל נתוני אימפקט מרשימים מאוד עם ערך גבוהה, מקדם חיכוך נמוך מבין רוב חומרי הפלסטיק, יחד עם זאת אינו נחשב לחומר המעודד בערה. יחודו של הטפלון בולט בכך שניתן להשתמש בו ביישומים מכניים בטווח טמפרטורות רחב מאוד, מ - -200 ועד +260 מעלות צלזיוס. עמידותו הכימית של הטפלון יצאת מהכלל בסביבת חומרים ותרכובות אורגניות רבות, בסוגי ממסים רבים וחומצות ובסיסים חזקים. בנוסף הוא בעל תכונות בידוד מעולות ומקדם דיאלקטרי נמוך מה שנותן לטפלון יציבות בטווח בטמפרטורות הרחב המאפין אותו. 
הטפלון הינו בעל טמפרטורת צמיגות התך גבוהה וניתן להגדירה כקיצונית ביחס לחומרים אחרים, מכאן הוא בעייתי מבחינת עיבודו בתהליכים קונבנציונליים כמו אקסטרוזיה או הזרקה. לרוב שיטות העיבוד שלו דומות לשיטות עיבוד של חומרים מתכתיים וחומרים קרמיים, כמו לדוגמא דחיסה בלחץ של אבקת שרף המותכת בטמפרטורות גבוהות.
קיימים נגזרות נוספים לטפלון - הפוליפלואורו אתילן, כדוגמת פלואורו פרופילן, פלואורוכלור ועוד, תכונותהם דומות מאוד לתכונות הפלואור אתילן אך, ניתן לעבד אותם בשיטות עיבוד מקובלות לחומרים תרמופלסטיים.

סוגי שימושים
שימושים במוצרים חשמליים בטמפרטורות גבוהות, כבלים וחוטים מבודדים, פינים ומחברים, אטמים, חלקי תותב לתעשיות האלקטרטניקה. משטחים וחלקים בעלי החלקה גבוהה...
טמפרטורת התכה 327-377
צפיפות 1.8-2.41
התארכות מתיחה בכניעה 2.2-2.5
התארכות מתיחה בשבר 0.7-4.6
התארכות בשבר 2.0-650
מודול מתיחה 0.3-1.8
מודול אלסטיות 0.6-1.5
הולכת חום 0.1-0.92
התפשטות בחום 1.8-18.5
קבוע דיאלקטרי 2.1-2.4
פקטור דיסיפציה 1 MHz 0.0001-0.003
ספיגת מים 0.01-0.1
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש