פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

חומרים תרמוסטים >> וויניל אסתר - vinyl ester

וויניל אסתר - vinyl ester
וויניל אסתר משתייך לקבוצת השרפים התרמוסטים, משמש כמרכיב העיקרי בפורמולת הפלסטיק המכונה פיברגלס או פוליאסתר. הוויניל אסתר ידוע בתכונותיו הטובות, בעמידה בפני אימפקט ועמידות כימית בפני מגוון רחב של חומרים. בנוסף על כך מתאפיין בעמידות למאמץ ובעמידות למתיחה ומציג נתוני התארכות טובים. (התכונות תלויות ביחס המרכיבים) תכונות הפוליאסתר קיצוניות ורב צדדיות ניתן להגיע לסוג התכונות הרצוי על ידי שינוי בכמות השרף (הפוליאסתר) הוספת תוספים ומנגד כמות הסיב המשריין.
שריון החומר מתבצע על ידי הוספת סיבים או גיליונות של סיבים הגורמים לחיזוק של החומר, קיימים מספר סוגי סיבים בהם ניתן להשתמש לדוגמא: סיבי זכוכית, קרבון, גרפית. הסיבים מגעים בצורה של סיב בודד או בד ארוג, כך שניתן ליצור מהם מבנה המתאים לדרישת המוצר. לסוג הסיבים  וגיאומטרית המבנה חשיבות גבוהה בתכונות המכניות שיתקבלו. 
בסיס הפוליאסתר ניתן גם לשינוי על ידי הוספת תוספים שונים בהתאם לתכונות הנדרשות, לדוגמא על ידי הוספת אלסטומר ליחידה החוזרת בשרשרת ניתן לקבל עמידות משופרת בפני שחיקה, התארכות גדולה יותר ואימפקט משופר. הוספת אפוקסי נובולק לשרשרת החוזרת בפוליאסתר נותנת שיפור בהתחמצנות עמידות בחום ובממסים.
לוויניל אסתר תכונות בידוד חשמלי טובות מאוד הוא משמש ליישומים אשר נדרשת תכונה זו. בנוסף הוא בעל עמידות בפני תנאי סביבה ובעל נתוני הזדקנות טובים.

סוגי שימושים
לוחות למבנים קלים, ריהוט ומשחקי גן, כיסאות וספסלים, חיפויים ומכסים קלים לדוגמת חלקי מבנה במכוניות, לוחות מודעות, מבנה כלי שייט וגלשנים….
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש