פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

חומרים אלסטומרים >> אס.בי.אר - SBR

אס.בי.אר - Styrene Butadiene Rubber- SBR
SBR קופולימר של סטירן ובוטאדיאן, משתייך לקבוצת האלסטומרים הסינטטים . דומה בהרבה היבטים ותכונות לגומי הטבעי (NR). הוא האלסטומר בעל נפח הצריכה הגדול ביותר המיוצר כיום ובעלות נמוכה באופן יחסי, הניתן להשגה באופן זמין.
SBR מתאפיין בחוזק, עמידות בפני חום וסדקים. כמו כן, בטמפרטורת מעבר זכוכיתית (Tg) של 55- צלזיוס בקרוב.
תכונות אלו מאפשרות לו לשמש ביישומים בהם נדרש חוזק ועמידות גבוהים כדוגמת סוליות לצמיגים, כאשר ניתן שלבו בתערובות עם פולימרים נוספים לצורך שיפור התכונות.
במקרים מסוימים SBR נבחר לצורך החלפת את הגומי הטבעי באפליקציות שהחלפת הפולימר אפשרית, במקרים מהסוג הנ"ל התכונות נשארות ובדרך כלל משיגים גם חיסכון בעליות.
קיימים שני סוגי SBR הנבדלים בשיטת ייצור הפולימר, ב -emulsion ו - suspension, ההבדל הקיים בניהם הוא ביחס אחוזי הסטירן והבוטאדיאן ובאפשרות והיכולת לשלוט בכמויות. ביישומים סטנדרטיים SBR מכיל בתוכו כמויות גדולות של תוספים וכימיקלים על מנת לשפר את תכונותיו ולהתאימם ליישום הנדרש, לדוגמא SBR יכול להכיל בתוכו עד % 50 פיח ובנוסף אחוזים בודדים של אקסלקטורים כימיקלים למניעת חמצון, קרינה וגופרית לצורך פעולת הגיפור.
תוספים אלו גם משפרים את תכונותיו וגם מגדילים את נפחו ומפחיתים מחירו.
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש