פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

חומרים תרמופלסטים >> גבישים נוזליים - LCP

גבישים נוזליים - LCP- Liquid Crystal Polymer
פולימרים גבישיים נוזליים,  קופולימרים ארומטיים המבוססים על חומצת טרפטאליק, דיהידרוקסילביפניל, דרוקסבנזוני משתייכים אל משפחת הפולימרים התרמופלסטיים. התרכובת מגיבה ליצירת מבנה ארוז בחוזקה, מבנה שרשרת הפולימר מורכבת מיחידות מונומרים ארוכות ושטוחות המסודרות בצורה יחודית.
הגבישים נוזליים הינם בעלי עמידות לדהייה מפגעי אוויר וחמצן, פגעי מזג אוויר אחרים, עמידות בפני קרינה, בערה ויחד עם זאת בעלי עמידות בפני כמטע רוב הכימיקלים.
גבישים נוזליים מתאפיינים בכוח, הסתגלות לעמידה בטמפרטורות קיצוניות. תכונות הגבישים הופכות אותם לחומר המתאים להחלפה של כמעט רוב החומרים ההנדסיים וכמו כן, גם חומרים מתכתיים וקרמיים. ניתן לשפר ולשנות במקצת את תכונותיהם על ידי הוספת מלאנים ותוספים בהתאם לדרישה או היישום.
הגבישים מתאפיינים בהצטיינות במגוון רחב של תכונות מכניות כמו כן, בעמידה בטמפרטורות קיצוניות.  נתוני מאמץ המתיחה והדחיסה בלחץ של הגבישים  מרשימים מאוד והתכונות המכניות משתפרות בטמפרטורה של מתחת לאפס מעלות צלזיוס. 
היתרון הגדול בנוסף לכל התכונות הטובות הינה העמידות הכימית טובה מאוד כמעט בכל הכימיקלים המוכרים ובמים בטמפרטורה של 100 מעלות (קיטור).
הגבישים עמידים בצורה טובה בפני קרינת אולטרה סגול ושקופים למעבר קרינת מיקרוגל, הם בעלי תכונת בידוד עם טווח רחב של התנגדות. ניתן להשתמש בהם ליישומים בעלי דרישה לטווח טמפרטורה רחב ומשתנה ובמצב של טמפרטורות בתדירויות משתנות.
חסרונם היחיד הוא מחירם הגבוהה ביחס לרוב החומרים האחרים.

סוגי שימושים
חלקי מחשבים, מבודדים סטאטורים, שימושים במוצרים חלקים המכילים כימיקלים…..
נתונים נוספים

טמפרטורת עיבוד 260-371
טמפרטורת התכה 277-354
צפיפות 1.49-1.79
התארכות מתיחה בכניעה 15.1-21.1
התארכות מתיחה בשבר 6.3-21.1
התארכות בשבר 1.0-3.0
מודול מתיחה 10.0-22.5
מודול אלסטיות 9.8-16.3
הולכת חום 0.13-0.45
התפשטות בחום 0.2-2.7
קבוע דיאלקטרי 3.1-4.3
פקטור דיסיפציה 1 MHz 0.2-0.03
ספיגת מים 0.01-0.1
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש