פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 
חדשות וחידושים

ישראקפס רוכשת 20% ממניות כפרית תעשיות

חברת ישראקפס המלווה בישראל ע"י סייבל השקעות, חתמה על הסכם לרכישת מניות בחברת כפרית . ישראקפס העבירה את התשלום הראשון על חשבון התמורה בסך 2 מיליון שקל כמקדמה המוסכמת, והחלה בביצוע בדיקת נאותות כמפורט בהודעה לבורסה.

חברת ישראקפס, שבבעלותה הזיכיון הבלעדי לשיווק והפצת פולימרים מתכלים על בסיס עמילן מתוצרת החברה הבריטית סטנלקו, הנסחרת בבורסת הראשית בלונדון, בוחנת את האפשרות לייצר את חומרי הגלם מסוג פולימרים מתכלים במפעלי חברת כפרית ובכך לשפר את יכולת האספקות לאור הביקוש הצפוי לחומר גלם זה בישראל, בדומה לשאר המדינות.

חברת ישרארקפס ביצעה בהצלחה במהלך השנה האחרונה בדיקות וניסויים במספר מפעלים יצרניים מהמובילים בתחום הפלסטיקה בישראל, להם סופקו חומרי גלם מסוג הפולימרים המתכלים המשווקים ע"י ישראקפס עבור תעשיית הפלסטיק בישראל. לאור ההצלחה בבדיקות אלו החלה ישראקפס בהליכי מכירה לאותם מפעלים לאחר שקיבלה מהם דרישות לבחינת האפשרות להיכנס לתהליך עבודה מסחרי שבו יש צורך לספק אלפי טונות של חומרי גלם בשנה לשוק המקומי.

כפרית תעשיות עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של חומרי גלם לתעשיות הפלסטיק בשני תחומי פעילות והיא מהווה שחקן מרכזי בשוק זה בישראל: תרכיזים ותערובות. כפרית הינה בשליטת קיבוץ כפר עזה, המחזיק במניותיה בעקיפין באמצעות חברת ק.כ.ע. אחזקות.

כפי שצוין, לאחר השלמת העסקה מול כפרית, ישראקפס תחל בבחינת האפשרות להעביר חלק מהיצור המיועד לשוק המקומי מהמפעלים בחו"ל אל כפרית, ובמהלך זה כפרית תיכנס לייצור פולימרים בטכנולוגיות מתקדמות ביותר אשר אין להן כיום תחרות בישראל.

מכירת אלפי טונות בשנה אשר צופה ישראקפס למכור, על מנת לתת מענה לביקושים הגבוהים לחומר גלם מסוג זה, יאפשר לישראקפס להגיע למכירות של עשרות מיליוני דולרים עם חדירה הדרגתית לשוק, לאור הייחודיות ואי התחרות לטכנולוגיה שהזיכיון לה בבעלותה ולאור השת"פ הצפוי עם כפרית תעשיות.

כמו כן פורסם בשבוע שעבר כי חברת ICC Industries בוחנת את האפשרות אף היא לרכוש 10 אחוז ממניות חברת כפרית במקביל לכניסת ישראקפס לכפרית, ובכוונתה להיכנס לתהליך בדיקות בקרוב. ICC Industries הינם בעלי המניות העיקריים בחברת פרוטרום.

במהלך השנים האחרונות והבאות, העולם המערבי והערכי עבר ועובר תהליך למידה והכרה בצורך הבלתי מתפשר לטפל באיכות הסביבה מחד, ולענות על הדרישות ההולכות וגוברות של הסביבה וקהל היעד לשימוש בחומרים נקיים, ירוקים, מתכלים/ממוחזרים תוך הפחתת הזיהום הסביבתי ככל שניתן. מדינות וחברות רבות ממזרח למערב הופכות רגולטוריות ברמות החמרה שונות, לטובת ההכרה בחשיבות העליונה לשמור על עולמנו ולמנוע אסונות אקולוגיים בלתי הפיכים.

אבישי זהבי מנכ"ל חברת ישראקפס מציין כי "כניסת החברה לכפרית מהווה מהלך אסטרטגי חשוב לחברת ישראקפס אשר יאפשר לה להשיג את יעדיה בשוק המקומי. כמו כן אנו מאמינים שכניסתה של ישראקפס לכפרית יאפשר לכפרית להרחיב את הפעילות העסקית שלה ולהגדיל את סל המוצרים בשוק הפולימרים ע"י יצור חומרי גלם מתכלים וממוחזרים ובכך להיות שחקנית רלוונטית בתעשייה הירוקה". 

www.bizportal.co.il

סיון איזסקו (20.06.07)

 
 
 הוספת תגובה 

לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
בדיקות מעבדה לחומרים פלסטיים
בעיות טכניות בתהליך הזרקה לתבנית
הזרקה
אקסטרוזיה
ניפוח
תרמופורמינג
רוטציה
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש