פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

מידע שימושי >> מהו פלסטיק

נקודת המוצא של הפלסטיק מתיחלה בשלב הפקת הנפט הגולמי מתוך האדמה, לאחר הוצאת הנפט מאדמה מתחיל שלב הנקרא זיקוק, הנפט הגולמי עובר תהליך זיקוק  שבסופו מתקבל  'חומר' הנקרא נפטה בעל דרגת נקיון גבוהה יותר מהנפט הגולמי, הנפטה עובר תהליכים כימים נוספים אשר מהם מפיקים את סוגי התרכובות השונות, התוצר שהתקבל עובר תהליך נוסף שנקרא פילמור אשר בסופו מופקים סוגי הפלסטיק השונים, כמו לדוגמא : פוליאתילן, פוליפרופילן, פוליסטירן.
חומרי הפלסטיק מציגים תכונות מיוחדות בהשוואה לחומרים אחרים הם תופסים מקום חשוב בחיי היום יום שלנו ומשפרים עם זאת את איכות החיים.

מהו פולימר ?
פולימר הינו המונח הכללי לתיאור מולקולות ארוכות מאוד בעל מבנה החוזר על עצמו באופן קבוע. מולקולת הפולימר בנויה ממספר רב של יחידות קטנות נקראות מונומר המקושרות אחת לשנייה באמצעות קשרים כימים. להבדיל ממולקולות אחרות מולקולת הפולימר מתאפיינת במבנה של מונומרים זהים או דומים החוזרים על עצמם מספר רב של פעמים. הקשר בין המונומרים נוצר ע"י ריאקציה הנקראת פולימריזציה.
מונומר- מולקולה קטנה שבדרך כלל מכילה עשר או פחות אטומים, פחמן ומימין הם האטומים הנופוצים ביותר בשלד המונומר אך, קיימת נוכחות גם של אטומים מסוג חמצן, חנקן, כלור, פלואור, סיליקון וגופרית.
לדוגמה: מונומר מסוג אתילן מכיל שני פחמנים וארבעה מימנים, פולימר מסוג פוליאתילן נוצר על ידי פילמור של מונמור מסוג אתילן.

ניתן לחשוב על פולימר כעל שרשרת המורכבת ממונמרים שעברו פולימריזציה ומקושרים ביחד לשרשרת המכילה 1000 אטומים.

התכונות  המאפיינות את הפולימר נובעות מהמבנה המולקולרי היחודי שלהם. קיים מספר גדול מאוד של סוגי מולקולות היוצרות מגוון רחב מאוד של סוגי פלסטיק שונים הנבדלים זה מזה בתכונותהם ובמשקל העצמי שלהם. שינוי המונמרים בשרשרת המרכיבה את הפולימר משנה בעצם את סוג הפולימר שייווצר ואת התכונות שיאפינו אותו,  שינוי זה הוא הגורם לקבלה של התכונות השונות. היכולת ליצור מגוון רחב של פולימרים נותנת אפשרות להשתמש בחומרים שונים למגוון רחב של שימושים וישומים כפי שניתן לראות בחיי היום יום בעולם הסובב אותנו.

משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
בדיקות מעבדה לחומרים פלסטיים
בעיות טכניות בתהליך הזרקה לתבנית
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש