פורום   לוח פלסטיקס   מידע שימושי   תערוכות וארועים   חומרי גלם פלסטיק   מאמרים מקצועיים   חדשות וחידושים   אינדקס חברות 
 
 

תהליכי עיבוד >> Rotational Molding

רוטומולדינג', שיטת המיועדת לייצור חלקי פלסטיק גדולים המתאפיינים בנפח פנימי גדול. תהליך הרוטומולדינג' משלב בתוכו מספר פעולות המתרחשות בן זמנית, פיזור איטי של חומר גלם אבקתי, חימום והתכה של חומר הגלם בתנועת תבנית באופן דו כיווני, שילוב שלושת הפעולות מאפשר את היכולת לייצר חלק חלול ללא תפר. התהליך מתאפיין בתבניות בעלות חלקים גדולים חלולים בעלות עיצובים גיאומטריים מורכבים בהתאם לדרישת החלק, אשר לא ניתנים ליישום תהליך ייצור מסוג אחר. התבניות ברוטומולדינג' בדרך כלל פחות יקרות מתבניות בתהליכי ייצור אחרים כמו כן, שינויים קלים בעיצוב התבנית ניתנים לביצוע באופן יחסי בקלות. התבנית אינם נדרשות לעמוד בלחץ בדומה לתהליך הזרקה, מכאן אין צורך בתכנון תבניות המיועדות לעבודה בלחץ. החומר פופולארי ביותר המשמש לייצור תבניות בתהליך רוטומולדינג הוא אלומיניום, ברוב המקרים ייצור התבנית נעשה ביציקה או בעיבוד במכונת CNC. תהליך הייצור אינו מלווה בכוחות גזירה או בהפעלת לחצים כל שהם מלבד פעולת סיבוב התבנית. במשך תהליך הייצור לא מפעלים על חומר הגלם מאמצים מתיחה בדומה לתהליך תרמופורמינג, לכן המוצר המתקבל מתאפיין בחוזק גבוהה. עובי הדופן המתקבל הינו בעל אחידות גבוהה, כמות החומר המתקבלת בפינות גבוהה כתוצאה מהכוחות הפיסיקליים הפועלים בזמן התהליך וגורמים לחמר הגלם להגיע לפינות, אפקט היוצר מוצר חזק. בדרך כלל החומרים הנמצאים בשימוש בשיטת הרוטומולדינג' מתאפיינים בצמיגות נמוכה, על מנת להבטיח הצמדות טובה לתבנית ותוצאה של גימור פני שטח טובים.
 
תיאור התהליך 
חומר פלסטי מוכנס לתוך תבנית, התבנית מחוממת ובמקביל מסתובבת בצורה איטית באופן דו כיווני בציר מאוזן ומאונך בו זמנית. פעולת החימום והסיבוב המתבצעות באופן סימולטני תורם לחלוקת חומר הגלם בצורה שווה על פני השטח הפנמי של התבנית ולהתכתו. 

תהליך היצר מתחלק לארבעה שלבים:
1. מילוי חומר גלם לתבנית.
2. פעולת חימום.
3. פעולת קירור.
4. הוצאת החלק מהתבנית. 

/
תמונה המתארת תבנית כדורית בשלב מקדים של תהליך הייצור, ניתן להבחין באבקת חומר הגלם המתחילה להידבק לפני שטח התבנית.

תיאור שלבי תהליך הייצור 
בשלב הראשון, מנת חומר גלם מדודה מוכנסת לתוך התבנית, השלב הראשון יכול לכלול מספר תבניות שימלאו בו זמנית. לאחר מלוי התבנית, מתבצעת פעולה של סגירת התבנית והכנסתה את תנור חימום אשר בו מתבצעת פעולת סיבוב דו כיוונית באופן איטי. ברגע שהתבנית מחוממת, חומר הגלם מתחיל להידבק בשלבים אל פני השטח הפנימי של התבנית עד לרגע ששלב התכת חומר הגלם מסתיים, חומר הגלם מצפה את פני שטח התבנית באופן מלא ומחולק בצורה שווה. במשך זמן הקירור התבנית ממשיכה להסתובב, על מנת, לשמר את מבנה החלק שהתקבל. השלב הסופי הוא פתיחת התבנית, הוצאת החלק והכנה למחזור ייצור חדש. 

יתרונות השיטה
- ייצור מוצר נפחי ללא תפר.
- אחידות בעובי הדופן.
- כדאיות כלכלית, זמן ייצור קצר ביחס לגודל המוצר המתקבל.
- ניתן להגיע מחלקים בעלי עיצוב מורכב.
- חומר הגלם ניתן להתאמה לפי דרישות ולשימושי החלק.
משתמש:
סיסמא:
הרשם חינם !
 
לפרסום ידיעות , מאמרים ותוכן חדשותי אחר בלבד לחץ כאן

לפרסום מודעות בלוח פלסטיקס לחץ כאן
כח אדם
מיכון וציוד
חומרי גלם
מוצרים
שירותים
הזדמנויות
עסקיות
בדיקות מעבדה לחומרים פלסטיים
בעיות טכניות בתהליך הזרקה לתבנית
 
דף הבית |  אודות |  מפת האתר |  צור קשר |  תנאי שימוש